Blog

8 Ocak 2020

SEYAD 2019 Genel Kurulu Gerçekleştirildi

2019 Yılı Mali Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) 2019 Genel Kurulu, 4 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

SEYAD üyesi sektörel yayın kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla geçekleştirilen Genel Kurul toplantısı, Kongre Başkanlık Divanı’nın seçimiyle başladı. Asrin Bakır Gerçek Başkanlığında Kemalettin Aksöz ve Kenan Anıl’dan oluşan Divan Kurulu’na sunulan, tüzük değişikliği önerisi oy birliğiyle kabul edildi. Onaylanan Tüzük değişikliği ile; sektörel içeriğe sahip basılı yayınların yanı sıra dijital yayınlar ve web portalları da SEYAD üyesi olabilecek. Toplantıda gerçekleştirilen bir diğer tüzük değişikliği de derneğe bir firmadan üye olacak kişi sayısı hakkında oldu. Yenilenen Tüzük maddesine göre, SEYAD’a bir firmadan Genel Kurul onaylı Üye Kabul Yönetmeliği’nce tanımlanan en az bir en fazla iki kişinin asıl üye kaydı yapılabilecek.

Faaliyet Raporu, Gelir Gider Bilançosu, Tahmini Bütçe ve Denetleme Kurulu Raporlarının onaylanmasının ardından SEYAD 2019 Genel Kurulu’nda, yeni dönemde görev yapacak yönetim organlarını belirlemek üzere seçim yapıldı. SEYAD 2020 yılı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu. Vahit Mahmatlı (Başkan), Mesut Kul (Başkan Yardımcısı), Kemalettin Aksöz (Sayman). Nesip Uzun (Üye), İsmail Ceyhan (Üye).

Türkiye’nin ilk ve tek sektörel yayıncı derneği olan SEYAD, 21 üye medya kuruluşu ve 60 teknik yayınla, sektörün yetkin bir temsilcisi konumunda. Yenilenen yönetim organlarıyla yeni döneme başlayan Sektörel Yayıncılar Derneği, 2020 yılında da sektörün önünü açacak proje ve girişimlerde başrolde olmaya devam edecek. Dijitalleşmenin gerekliliklerini yerine getiren dinamik yayıncılık anlayışını benimseyen SEYAD üyeleri, dijital mecralardaki etkinliklerini artırmak üzere ortak akılla çalışmalarını sürdürme kararı aldı. Bu kapsamda dijital platformlar ve diğer meslek örgütleriyle yakın çalışmalar yapılmasına ve iş birliğine gidilmesine karar verildi.

Uncategorized , , , , , ,
About editor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir