Furniturk Industry & Decoration

AHŞAP ve MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN TANINMIŞ YAYIN GRUBU

Ahşap ve mobilya endüstrilerine yönelik sektörün duayen dergisi MOBILYA DEKORASYON ve mobilya endüstrisinin ihracat yayını olan FURNITURK gibi sektöre yönelik B2B dergileri ile yurtiçi ve yurtdışında yaygın yayıncılık yapan   grup Ekin Yayıncılık Ltd. Şti ve Atlantis Fuarcılık A.Ş. adlı iki şirketten oluşmaktadır.

ÇEYREK ASIRLIK DUAYEN BİR KURULUŞ

Kurulduğu 1992 yılından bu yana faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmekte olan ve 2020 yılı  itibariyle 28. yılını geride bırakan grup, bugüne kadar çeşitli dergiler, kataloglar çıkartmış, ajans ve tanıtım hizmetleri faaliyetleri yürütmüş ve fuarlar, sempozyumlar, kongreler düzenlemiştir.

SEKTÖREL DERNEKLERİN KURUCU ÜYESİ

Merkezi İstanbul’da olan, Almanya ile İtalya’da temsilcilikleri bulunan, 2008 yılında Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülen EKİN Yayın Grubu, aynı zamanda Türkiye Sektörel Yayıncılar Birliği SEYAD’ın ve Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği MAKSDER’in de kurucu üyeleri arasındadır.

Konsept: Orman ürünleri, ahşap malzemeler, yarı mamül ürünler, aksesuarlar, kimyasallar, ağaç işleme makineleri, el aletleri ve çeşitli sektörel hizmetler de dahil olmak üzere ahşap ve mobilya endüstrisini oluşturan tüm bileşenleri bir araya getiren sektörel yayın 

İçerik: Akademik makaleler, araştırma raporları, yeni teknolojiler, söyleşiler, sektörel haberler, mesleki etkinlikler, fuar haberleri ile ürün ve hizmet bilgileri de dahil olmak üzere geniş bir kapsam 

Dağıtım: Ulusal ve uluslararası abone portföyünün ve protokolün yanısıra sektöre kargo firmaları ile imza karşılığı Hedef Kitle: Tüm önemli mobilya imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütör firmaları, iç mimarlar, tasarımcı ve dekoratörler, proje grupları, inşaat ve taahhüt firmaları, fuarcılık, yazılım vb. hizmet kuruluşları, uluslararası mobilya firmaları yöneticileri, global örgütler, ilgili üniversite, mesleki örgüt, resmi kurum ve kuruluşlar
İlk yayın Tarihi: 1992
Yayın sıklığı: Yılda 6 kez, Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarının ilk haftası 

Dil: Türkçe ve İngilizce özetleri 

ULUSLARARASI SAYGINLIK

Türkiye pazarının yanı sıra uluslararası alanda da yaygın bir tanınırlığa ve saygıya sahip olan EKİN Yayın Grubu, kendi alanında dünyanın önemli kurum, dernek, federasyon ve kongrelerinin Türkiye’den akredite olan tek yayın kuruluşu olup, aynı zamanda kendisi de sektörde ses getiren ulusal, uluslararası sektörel etkinlikler, konferanslar ve sempozyumlar düzenlemektedir.

SEKTÖREL ETKİNLİKLERİN içinde

Öte yandan sahip olduğu vizyon ve misyon çerçevesinde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında gerçekleşen etkinliklerin aranan isimleri arasında bulunan grubun yöneticileri TOBB Ulusal Basın Konseyinde faaliyetlerde bulunmakta, üniversitelerde konferanslar vermekte, çeşitli kurum ve derneklerin panellerini yönetmekte, uluslararsı platformlarda sunum ve konuşmalar yapmakta, çeşitli uluslararası mobilya ve tasarım yarışmalarında jüri üyeliği ve başkanlığı görevini yapmaktadır.

ULUSLARARASI YAYINCILAR BİRLİKLERİNİN LİDERLİĞİ

2006 yılında üyesi olduğu Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin, 2009’da Genel Sekreterliğine, 2011’de ikinci başkanlığına getirilmiş ve Şubat 2015 itibariyle 2 yıllığına Genel Başkanlığına seçilmiştir. Bu bağlamda önemli bir platform olan Dünya Mobilya Kongrelerini düzenlemekte, onların yöneticiliğini ve 2016 Ocak ayında olduğu gibi de ev sahipliğini yapmaktadır.

Aynı zamanda bir araya getirdiği yabancı dergiler platformuna 2010 Ekim ayında Istanbul’da gerçekleştirilen bir genel kurulda Uluslararası Mobilya Tedarikçi Dergileri Derneği FSM adı ile tüzel kişilik kazandırmış olan EKİN Yayın Grubu, derneğin kurucu başkanı olmuştur.

TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYLA, DÜNYAYI TÜRKİYE İLE BULUŞTURAN YAYINLAR

EKİN Yayın Grubu, doğrudan ya da temsilcileri aracılığıyla bir yıl içerisinde dünyanın dört bir yanında gerçekleşen pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğe katılmakta, yayınları 40 civarında fuarda dağıtılmaktadır. Abonelik, fuarlar ve sektör içi ücretsiz dağıtım çerçevesinde geniş bir dağıtım ağına ve sektörel iletişim network’una sahip olan grup, bir bütün olarak ahşap ve mobilya endüstrisinin tüm bileşenlerini biraraya getirerek sektörü Türkiye ve dünya pazarlarında en iyi biçimde temsil etmektedir.

 

YAYIN GRUBUMUZ FAALİYETLERİNİN KİLOMETRE TAŞLARI

 

1996  İnternet üzerinden ilk sektörel interaktif yayıncılığa başladık.

1996 yılında Do it your self dergimiz HOBİ YETENEK dergimizi çıkardık. 

1998  Ankara’da Ahşap İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi fuarımız yapıldı.

2000 Sektörel Yayıncılar Derneği SEYAD’ın kurucu üyesi olduk.

2002 Son tüketiciye yönelik DEKORASYON ve AKSESUAR Dergisini çıkardık.

2003 yılında Türkiye’nin ilk ART CRAFT fuarını yaptık. 

2004 Yabancı dilde (İngilizce, Rusça, Arapça) hazırlanan ihracat dergimiz FURNITURK yayınlamaya başladık.

2006 Malezya’da gerçekleşen toplantıda her ülkeninin en saygın mobilya dergilerini çatısı altında buluşturan Uluslararası Mobilya  Yayıncıları Birliği IAFP’nin tek Türk üyesi olduk.

2007  Amerikan Sertağaç İhracatçıları Konseyi AHEC‘in “Sertağaç Derecelendirme Sempozyumu“nun İstanbul’daki organizasyonunu gerçekleştirerek ve moderatörlüğünü yaptık.

2007 Kapı ve pencere pazarına yönelik DOOR & WINDOW dergimiz yayına girdi.

2008 Madrid, İspanya’da yapılanla törenle yayın grubumuza AVRUPA KALİTE ÖDÜLÜ verildi.

2009 Mobilya Aksesuar Sanayi Üreticileri Derneği MAKSDER‘in kurucu üyesi olarak kurucu Genel Sekreterliğine getirildik.

2009 Dünyadaki tüm uluslararası mobilya ve yan sanayi fuarları hakkında bilgi veren, ingilizce olarak hazırlanan WORLD TRADE FAIR GUIDE yayınlanmaya başladı.

2010 Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Yayıncıları Birliği FSM‘in kurucu üyesi ve Kurucu Genel Başkanı olduk.

2011 Singapur’daki genel kurulda Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin Genel Sekreterliğine seçildik.

2011 AB tarafından finanse edilen EUROPEAN WOOD ile işbirliği halinde “Mimaride Ahşabın Kullanımı” sempozyum ve sergisinin organizasyonu ve moderatörlüğünü gerçekleştirdik.

2013 Şangay, Çin’deki genel kurulda Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği  IAFP’nin İkinci Başkanlığına seçildik.

2015 Guadalajara Meksika’daki genel kurulda Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin 2 yıllığına   

         Başkanlığına seçildik.

Ekin Yayın Grubu bu gün itibarıyla her türlü interaktif yayın platformları online ve sosyal medya imkanlarını da kullanarak sektörel yayıncılığa ve hitap ettiği sektöre katkı sunmaktadır.

Mobilya dergisi e-dergi Linkimiz: http://www.mobilyadergisi.com.tr/data/genel/e-dergi/E-dergiler/Mobilya_157_e_dergi/e_dergi/index.html

Furniturk dergisi E-dergi Linki: 

http://www.mobilyadergisi.com.tr/data/genel/e-dergi/Furniturk-E-dergiler/Furniturk_2020_1_internet/Furniturk_e%20dergi/index.html

 

  • EKİN TASARIM LTD.:

 Bahçelievler Mah. Ata 2 Sitesi Nilüfer Sok. No: 6 Çengelkoy – Istanbul – Turkey 

  • TELEFON: +90.216. 486 29 40
    GSM: +90.532. 455 56 17
    E-MAIL: nesipuzun-4@hotmail.com Yetkili Kişi: Nesip Uzun 
  • WEB: www.mobilyadergisi.com.tr

2018-2019 MEDIA INFORMATION 

Web Site: www.mobilyadergisi.com.tr Period: Bimonthly (6 times in a year) Circulation: 6.000 Volumes
Pages: 350 pages    Size: 21 x 29 cm – Net

Concept: All components of the furnishing industry such as forest and wood products, raw materials, semi finished goods, furniture fittings and accessories, adhesives, abrasives, wood- working machinery and tool sectors
Contents: The magazine is supplying effective flow of information via technical articles, aca- demic researches, market reports, industrial events, news from companies, interviews etc. Language: Turkish (with English summaries) 

Distribution Channel: Mass distribution to all industry is realized by cargo companies with signature provision, free of charge d and inner- city distribution by our delivery teams. Destination: Besides international and national subscribers & the protocol list, the magazine is aiming all important furniture companies, archi- tects, designers and decorators, project groups, building contractors, related institutions, associ- ations, fair organizations and universities. 

First published in: 1992
Publishing periods: 6 times in a year : Second weeks of every January, March, May, July, September, November