Blog

19 Ekim 2018

Üyelere Açık Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

SEYAD Yönetim Kurulu üyelere açık toplantısı 18 Ekim Perşembe günü Mesut beyin ev sahipliğinde, Yayıncılar Kemalettin Aköz, Atilla Bıyıklı, Metin Şendil’in katılımıyla aşağıdaki gündemle gerçekleşti. Gündem üzerine konuşma özeti ve alınan kararlar şöyle,

Gündem

1.Son iki aydır kağıt başta olmak üzere gelişmeler karşısında derneğimiz nasıl aksiyon aldı?

Kağıt tedarikçilerimize, İTO, İSO meslek komitelerine, Yayıncılar Birliği’ne, İlgili bakanlıkların İl Müdürlüklerine, Medya ve İletişim Meclisine, BASEV’e, İlgili STK lara, gönderdiğimiz mektuplar ve üyelerimize yaptığımız öneri duyurularını paylaştık. SEYAD tanıtım kartları, broşürü, SEYAD üyesidir etiketinin faydalı kullanımı bilgisini aktardık.

Karar: 25 Ekim tarihinde yapılacak İTO Meslek Komitesi toplantısına hep beraber katılmaya karar verdik.

2.Üyelerimizin karşılaştığı sorunlar ne?

Kemalettin bey, Atilla bey, Metin bey çalışmaları hakkında moral veren bilgiler aktardı. Derneğimizin KOSGEB destekleri konusunda üyelerimizi bilgilendirmesi, Yurt dışı ilanlar için verilen desteğin yurt içi dergilere ilanlar için de talep edilmesi dile getirildi.

Karar: KOSGEB teşvikleri konusunda Ahmet Pelit’in bir sunum hazırlamasına ve üyelerle paylaşılmasına, yakın zamanda KOSGEB İl Müdürünü makamında ziyaret etmeye ve dergilerimizde yer alan ilanların teşvik kapsamına alınması için talepte bulunmaya karar verdik.

3.İkinci altı ay için çalışma planımız:

-PR Ajansları ile toplantı. (PR firmalarının listesini çalıştık)

PR Ajansları ile ilgili deneyimlerimiz, riskler ve fırsatlar paylaşıldı.

Karar: PR ajanslarının, sektörel yayıncılığa verdiği zararlar ve işbirliği fırsatlarının nasıl olması konusunda yazılı olarak ve/veya ortak toplantılar ve istişareler yöntemi ile bilgilendirilmesine, Halkla İlişkiler Derneği ve Kurumsal İletişimciler Derneği ile ortak organizasyonlar yapmak için görüşülmesine karar verildi.

-Yeni üye kaydı (üyeliği düşenler)

Tayfun Aydın’ın (iş dünyası yayıncılık) şirketin kapanması nedeniyle istifası, İrfan Tıraş’ın (Lıfe medya) dergilerini satması nedeniyle istifası sonucu üye sayımızın 18’e düştüğü bilgisi paylaşıldı.

Karar: Tayfun Aydın ve İrfan Tıraş’ın istifalarının kabulüne, üye kazanabilmemiz için her bir üyemizin bir yeni üye önermesine Yönetim Kurulu’nun davet yazışmaları ve ziyaretler yapmasına karar verildi.

-Sektörel yayıncılığın tanıtımı girişimlerimiz

4.Aidatlar

5.Genel olarak yayıncılık nereye gidiyor, sektörel yayıncılığı ne bekliyor?

Dördüncü ve beşinci maddeler toplantı saati elvermediği için gündemden çıkarıldı.

Uncategorized
About editor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir