EKİN YAYIN GRUBU

90 75

SKU: 123456 Category:
 1. Genel Bilgi

  AHŞAP ve MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN TANINMIŞ YAYIN GRUBU

  Ahşap ve mobilya endüstrilerine yönelik sektörün duayen dergisi MOBILYA DEKORASYON ve mobilya endüstrisinin ihracat yayını olan FURNITURK gibi sektöre yönelik B2B dergileri ile yurtiçi ve yurtdışında yaygın yayıncılık yapan   grup Ekin Yayıncılık Ltd. Şti ve Atlantis Fuarcılık A.Ş. adlı iki şirketten oluşmaktadır.

  ÇEYREK ASIRLIK DUAYEN BİR KURULUŞ

  Kurulduğu 1992 yılından bu yana faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmekte olan ve 2020 yılı  itibariyle 28. yılını geride bırakan grup, bugüne kadar çeşitli dergiler, kataloglar çıkartmış, ajans ve tanıtım hizmetleri faaliyetleri yürütmüş ve fuarlar, sempozyumlar, kongreler düzenlemiştir.

  SEKTÖREL DERNEKLERİN KURUCU ÜYESİ

  Merkezi İstanbul’da olan, Almanya ile İtalya’da temsilcilikleri bulunan, 2008 yılında Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülen EKİN Yayın Grubu, aynı zamanda Türkiye Sektörel Yayıncılar Birliği SEYAD’ın ve Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği MAKSDER’in de kurucu üyeleri arasındadır.

  Konsept: Orman ürünleri, ahşap malzemeler, yarı mamül ürünler, aksesuarlar, kimyasallar, ağaç işleme makineleri, el aletleri ve çeşitli sektörel hizmetler de dahil olmak üzere ahşap ve mobilya endüstrisini oluşturan tüm bileşenleri bir araya getiren sektörel yayın 

  İçerik: Akademik makaleler, araştırma raporları, yeni teknolojiler, söyleşiler, sektörel haberler, mesleki etkinlikler, fuar haberleri ile ürün ve hizmet bilgileri de dahil olmak üzere geniş bir kapsam 

  Dağıtım: Ulusal ve uluslararası abone portföyünün ve protokolün yanısıra sektöre kargo firmaları ile imza karşılığı Hedef Kitle: Tüm önemli mobilya imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütör firmaları, iç mimarlar, tasarımcı ve dekoratörler, proje grupları, inşaat ve taahhüt firmaları, fuarcılık, yazılım vb. hizmet kuruluşları, uluslararası mobilya firmaları yöneticileri, global örgütler, ilgili üniversite, mesleki örgüt, resmi kurum ve kuruluşlar
  İlk yayın Tarihi: 1992
  Yayın sıklığı: Yılda 6 kez, Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarının ilk haftası 

  Dil: Türkçe ve İngilizce özetleri 

  ULUSLARARASI SAYGINLIK

  Türkiye pazarının yanı sıra uluslararası alanda da yaygın bir tanınırlığa ve saygıya sahip olan EKİN Yayın Grubu, kendi alanında dünyanın önemli kurum, dernek, federasyon ve kongrelerinin Türkiye’den akredite olan tek yayın kuruluşu olup, aynı zamanda kendisi de sektörde ses getiren ulusal, uluslararası sektörel etkinlikler, konferanslar ve sempozyumlar düzenlemektedir.

  SEKTÖREL ETKİNLİKLERİN içinde

  Öte yandan sahip olduğu vizyon ve misyon çerçevesinde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında gerçekleşen etkinliklerin aranan isimleri arasında bulunan grubun yöneticileri TOBB Ulusal Basın Konseyinde faaliyetlerde bulunmakta, üniversitelerde konferanslar vermekte, çeşitli kurum ve derneklerin panellerini yönetmekte, uluslararsı platformlarda sunum ve konuşmalar yapmakta, çeşitli uluslararası mobilya ve tasarım yarışmalarında jüri üyeliği ve başkanlığı görevini yapmaktadır.

  ULUSLARARASI YAYINCILAR BİRLİKLERİNİN LİDERLİĞİ

  2006 yılında üyesi olduğu Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği IAFP’nin, 2009’da Genel Sekreterliğine, 2011’de ikinci başkanlığına getirilmiş ve Şubat 2015 itibariyle 2 yıllığına Genel Başkanlığına seçilmiştir. Bu bağlamda önemli bir platform olan Dünya Mobilya Kongrelerini düzenlemekte, onların yöneticiliğini ve 2016 Ocak ayında olduğu gibi de ev sahipliğini yapmaktadır.

  Aynı zamanda bir araya getirdiği yabancı dergiler platformuna 2010 Ekim ayında Istanbul’da gerçekleştirilen bir genel kurulda Uluslararası Mobilya Tedarikçi Dergileri Derneği FSM adı ile tüzel kişilik kazandırmış olan EKİN Yayın Grubu, derneğin kurucu başkanı olmuştur.

  TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYLA, DÜNYAYI TÜRKİYE İLE BULUŞTURAN YAYINLAR

  EKİN Yayın Grubu, doğrudan ya da temsilcileri aracılığıyla bir yıl içerisinde dünyanın dört bir yanında gerçekleşen pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğe katılmakta, yayınları 40 civarında fuarda dağıtılmaktadır. Abonelik, fuarlar ve sektör içi ücretsiz dağıtım çerçevesinde geniş bir dağıtım ağına ve sektörel iletişim network’una sahip olan grup, bir bütün olarak ahşap ve mobilya endüstrisinin tüm bileşenlerini biraraya getirerek sektörü Türkiye ve dünya pazarlarında en iyi biçimde temsil etmektedir.

 2. Ürün ve Hizmetler

  Mobilya Dergisi
  Furniturk Dergisi

   

 3. İletişim

  Bahçelievler Mah. Ata 2 Sitesi Nilüfer Sok. No: 6 Çengelkoy – Istanbul – Turkey
  0090 216 486 29 40
  0090 532 455 56 17

  nesipuzun-4@hotmail.com
  www.mobilyadergisi.com.tr