Blog

31 Ocak 2011

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı; “34. Uluslararası Yapı Fuarı / Turkeybuild İstanbul”

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı; “34. Uluslararası Yapı Fuarı / Turkeybuild İstanbul”

31 Ocak 2011

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı;  “34. Uluslararası Yapı Fuarı / Turkeybuild İstanbul” yeni iş fırsatları için kapılarını açıyor…

34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul yapı sektörüne pek çok yeni hizmet, uluslararası yeni pazarlar ve fırsatlar sunuyor

27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, bu sene sunacağı pek çok yenilikle yapı dünyasının uluslararası buluşması noktası olacak.

Yeni eklenen salonlarıyla 81.000m2’ye büyüyen fuar alanında, 1.100 katılımcı firma ve 110.000 ziyaretçi ağırlanacak.

Dünyanın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, bu yıl iki yeni etkinliği de beraberinde getirecek: “Konuk Ülke Rusya” Projesi ve “EKODünya Fuarı”…

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen ve 34 yıldır sektör profesyonellerinin verdikleri destekle yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de düzenleniyor. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını büyüten fuar bu yıl, binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmeti; 81.000 m2 alanda, 1.100 katılımcı firma ve 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor. 

Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’da iki büyük yenilik!

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında bu yıl katılımcı firmalara ve sektöre dolayısıyla, Türkiye ekonomisine fayda yaratacak iki büyük yenilik gerçekleştirilecek:

Konuk Ülke Rusya projesi: Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenecek olan projede sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak için bu yıl ilk kez “Konuk Ülke Projesi” gerçekleştirilecek. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

EKODünya Fuarı: Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul kapsamına bu yıl ilk kez düzenlenecek olan EKODünya Fuarı’nda, çevre dostu binalar, malzemeler, teknolojiler, alternatif enerji ve iklimlendirme sistemleri tanıtılacak. EKODünya Fuarı, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacı ile özel bir alanda etkinlikleri ve malzeme sergilemeleri ile yer alacak.

Lider Fuarcılık Firmaları ile İşbirliği Anlaşmaları

Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’un bölgelerinde lider olan fuarlarla işbirliği çalışmaları devam ediyor. Yapı-Endüstri Merkezi’nin Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul markası ile dünyanın lider fuarcılık firmalarından Messe München ve DMG firmaları ile gerçekleştirdiği işbirliği anlaşmalarını, ITE Group ile yapılan anlaşma izledi. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’un iş geliştirme ve küresel tanıtım faaliyetleri kapsamında imzaladığı bu anlaşmalar ile yapı sektörüne yeni pazarlar sağlanması amaçlanıyor.

34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, fuar öncesinde uluslararası işbirlikleri kapsamında ilk olarak Kasım 2010’da The Big 5 Show’a, Ocak 2011’de ise BAU 2011’e katıldı. Bundan sonraki süreçte ise katılım sağlayacağı diğer fuarlar sırasıyla şu şekilde gerçekleşecek:

  • STROISIB BUILDING WEEK, 1 – 4 Şubat 2011, Novosibirsk, Rusya Federasyonu
  • MOSBUILD, 5 – 8 Nisan 2011, Moskova, Rusya Federasyonu
  • INTERSTROYEXPO, 13 – 16 Nisan 2011, St. Petersburg, Rusya Federasyonu

 

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı

Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’un alanı, bu yıl 21.000 m2 büyüyerek açık ve kapalı alanlarıyla toplam 81.000 m2ye ulaştı. Sektörün en büyük yerli ve yabancı firmalarını bir araya getirecek olan Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’u, 2010 yılında 103 bin 848 kişi ziyaret etmişti. Geçen yıl ayrıca 87 farklı ülkeden yabancı ziyaretçiyi ağırlayan fuarda bu yıl yabancı ziyaretçi sayısının artması için pek çok yeni proje yürütülüyor.

Fuara Yerli ve Yabancı Alım Heyetlerinin İlgisi Artarak Devam Ediyor!

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler ise yerli ve yabancı alım heyeti programları olacak. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) işbirliği ile, geçtiğimiz yıl 26 ülkeden gelen yabancı alım heyetinin Türk yapı malzemesi üreticileri ile buluştuğu birebir görüşmeler, bu yıl da sayısı artırılarak devam ettirilecek.

Ayrıca, ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla fuar kapsamında düzenlenen “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı” da devam ettirilen çalışmalar arasında yer alıyor. Türkiye genelinden Mimarlar Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Mühendisler Odası, İş Adamları Birlikleri başkan ve alım heyetlerinden oluşan meslek komiteleri Yapı-Endüstri Merkezi’nin organizasyonu ile fuarın davetlisi olarak katılım sağlayacak.

Fuar Kapsamında Verilecek Ödüller

Yapı Fuarlarının Geleneksel “Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri” ise bu yıl “Altın Mıknatıs” başlığıyla sahiplerini bulacak.

Fuar Takvimi- 2011

34. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul

27 Nisan – 1 Mayıs 2011 

EKODünya Fuarı

27 Nisan – 1 Mayıs 2011

24. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild Ankara

22 – 25 Eylül 2011

17. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İzmir

13 – 16 Ekim 2011

 www.yapifuari.com.tr

Yapı-Endüstri Merkezi “Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi”

Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Yapı malzemeleri ve teknolojilerinin sergilendiği Yapı Fuarları/Turkeybuild ve Ekodünya Fuarı, Yapı Bilgi Merkezi, YEM Yayın ile yayınladığı sektörel yayınları, YEM Kitabevi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları, 2001’den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ve daha pek çok ürünü ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.yem.net 

Uncategorized
About editor