Blog

20 Şubat 2015

SEYAD 15. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) 15. Olağan Genel Kurulu, 20 Şubat 2015 Cuma günü Yapı Endüstri Merkezi salonunda gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanı Asrin Bakır Gerçek’in açılış konuşmasının ardından, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk başta olmak üzere basın camiasının aramızda olmayan değerli büyükleri adına saygı duruşunda bulunuldu. Yapılan Divan Kurulu seçimi sonucu, Divan Başkanlığına Süleyman Bulak, Başkan vekilliğine Nesip Uzun, Sekreter üyeliğe Mustafa Aslan seçildi.

Divan Başkanı gündemi okuyarak gündem maddeleri hakkında görüş sordu.

Oylamaya sunulan Faaliyet Raporu, Gelir-Gider Tablosu, Denetim Kurulu Raporu, Gelecek yıl için hazırlanan tahmini bütçe oybirliği ile kabul edildi.

İsmail Ceyhan tarafından; dernek tüzüğünün üyelik koşulları ile ilgili 4.maddesinde değişiklik yapılması ve Genel Kurul onayından henüz geçmemiş bulunan yönetmeliklerin oylanması önerileri Genel Kurul üyelerinin onayına sunuldu. Söz konusu öneriler oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin dilek, görüş ve öneriler kısmında; “Örtülü Reklam” konulu bir toplantı tertip edilmesi, toplantıya Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un uygulama yönetmeliğinin yürütücüsü kamu kurumu-Daire Başkanlığı’ndan yetkililerin çağırılması yönünde görüşler dile getirildi.

Gündemin son maddesi olarak kapanışta, Divan Başkanı mevcut Yönetim Kurulu’nu tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Genel Kurul’un ardından Seyad üyeleri Kurtuluş’ta Madam Despina Restoranda keyifli bir gece yaşadı.

Uncategorized
About editor