Blog

1 Haziran 2007

Sektörel Yayıncılık Zirvesi Ön Toplantısı Yapıldı.

Sektörel Yayıncılık Zirvesi Ön Toplantısı Yapıldı.

Sektörel Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenecek “Sektörel Yayıncılık Zirvesi” ön toplantısı 7 Haziran Perşembe günü, İTO Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Cemile Sultan Korusu’nda yapıldı. Üyelerimizin geniş katılımıyla gerçekleşen toplantıda sektörel yayıncılığın sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen, son dönemde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Önümüzdeki dönemde eğitim çalışmalarına ağırlık verileceğini belirten İsmail Şen, yıllardır sürdürülen çalışmaların neticesinde PTT’den yakında dağıtım indirimi alınacağını söyledi.

Toplantının genel çerçevesini çizmek üzere konuşan SEYAD Kurucu Başkanı İsmail Ceyhan, sektörel yayıncılığın sorunlarını sıralayarak çözüm önerilerini aktardı. Sırasıyla örgütlülük, algı sorunu, personel eğitimi, tedarik sorunları, haksız rekabet, kalite sorunu ve fuar firmaları ve derneklerle ilişkilerin geliştirilmesi olarak sıralanan sorunlarla ilgili çözüm önerilerini de aktaran İsmail Ceyhan, bu sorunlarının çözümünün, sektörü geliştireceğini ve dünya rekabetine hazırlayacağını belirtti.Daha sonra sırasıyla, Berivan Kaya, Tamer Ardıç, Kenan Anıl, Seyidali Gönel, Ahmet Pelit, Fatih Yılmaz, Nesip Uzun, Vahit Mahmatlı, Eser Oğuz, Babür Akyol, İlker Altun, Zeki Yücel, Timur Olgun ve Haydar Yoldaş söz alarak, kürsüden görüşlerini dile getirdiler. Üyelerin görüşleri doğrultusunda, tiraj denetimi ve sektörel yayıncılığın tanımlarının belirlenmesi gibi konularda görüş alışverişinin sürmesine karar verilirken, yeni üyelerin katılımı, eğitim çalışmalarının artırılması, SEYAD’ın bilinirliğinin artırılması için dergilerde reklam yayınlanması, SEYAD ödülleri gibi konularda hemen harekete geçilmesi kararları alındı.

Bu arada Sektörel Yayıncılık Zirvesi’nin hazırlıklarının ön hazırlık komitesi tarafından sürdürülmesine de karar verildi. İTO’nun sponsorluğunda gerçekleşen toplantı üyelerin akşam yemeğiyle sona erdi.

Uncategorized
About editor