Blog

10 Kasım 2007

Rekabet Kongresine Katıldık

Rekabet Kongresine Katıldık

Benzer dergi isimleri sonucu doğan haksız rekabet konusunu Rekabet Kurumu’na götürüyoruz

SEDEFED (Sektörel Dernekler Federasyonu) ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleşen Rekabet Kongresi’ne katıldık. SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen’in SEYAD’ı Temsilen katıldığı kongre 8 Kasım 2007 tarihinde Conrad Hotel’de yapıldı. Türkiye ve dünyadan konuyla ilgili birçok uzmanın katıldığı kongrede global rekabet konusunda çeşitli sunumlar yapıldı ve bir de panel düzenlendi.

“Büyüme Dinamikleri Üzerine Bir Tartışma” başlığıyla düzenlenen kongrede Rekabet Kurumu 2. Başkanı Tuncay Songör’ün de katıldığı, “Özel Sektörün Büyümeye Yaklaşımı, Şirketler Kesiminden Uygulama Örnekleri” başlıklı bir panel düzenlendi. Rekabet Kurumu 2. Başkanı Turgay Songör’le görüşen SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen, benzer dergi isimleri ile ilgili SEYAD üyelerinin yaşadığı sorunları aktardı. Songör, konuyla ilgili bir rapor talep ederek, yaşanan sorunun Rekabet Kurumu’nun ilgi alanında olduğunu belirtti.
SEYAD benzer dergi isimleri sonucu oluşan haksız rekabet konusunda, Rekabet Kurumu’na sunulmak üzere bir rapor hazırlama çalışmaları başlatıyor.

Not: Benzer dergi isimleri konusunda üyelerimizin yaşadığı sorunları Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen’e iletmeleri, hazırlanacak raporun yeterliliği açısından çok önemlidir. Üyelerimiz, yayıncılık hayatları boyunca yaşanan tüm sorunları, hukuki süreci ayrıntılarıyla aktardıkları raporlar yazarak bilgi@seyad.org ‘a gönderebilirler.

Uncategorized
About editor