Blog

1 Ağustos 2010

KOSGEB’den Yurtdışında Dağıtılan Dergilere Tanıtım Desteği için Mevzuat Değişikliği Duyurusu

KOSGEB’den Yurtdışında Dağıtılan Dergilere Tanıtım Desteği için Mevzuat Değişikliği Duyurusu

Sektörel Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu’nun KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’ı ziyareti ile derneğimiz üyeleri adına olumlu gelişmeler olmaya devam etmektedir.

Sektörel Yayıncılar, yurtiçinde yayınlanarak yurtdışında dağıtımı gerçekleştirdikleri sektörel yayınlarındaki ilanlarına destek alamadıklarından bir sıkıntıları yaşıyorlardı. KOSGEB’in yurtdışında dağıtılan dergilere sunduğu tanıtım desteğinden faydalanamayan sektörel yayıncıların ilan almaları ve dağıtımlarını gerçekleştirilmesi zorlaşıyordu. Sorunun giderilmesi noktasında mevzuatta bir cümlenin düzeltilmesi ile sorunun çözülmesi için SEYAD Yönetimi bir ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede bu sıkıntının giderilmesi talebinde bulunan SEYAD Yönetimi’nin önerileri değerlendirmeye alınarak, yurtiçinde basılarak yurtdışında dağıtımı yapılan sektörel dergilerin “KOSGEB Tanıtım Desteği”nden faydalanabilmesi için gerekli mevzuat değişikliği yapılması sözü verildi.

Daha sonrasında KOSGEB tarafından gelen bilgi ile yurtiçinde basılarak yurtdışında dağıtımı gerçekleştirilen sektörel dergilere reklam veren firmaların verdikleri ilanı kanıtlayarak, KOSGEB’e başvurması halinde ilan bedeline istinaden tanıtım desteğinden faydalanabileceklerdir.

İlgilenen üyelerimiz gereken detaylı bilgiye www.kosgeb.gov.tr adresinde “Genel Destekler” bölümünden ulaşarak, reklam verenlerine bilgi aktarabilirler.Görüşme sonrasında sağlanan olanağının tüm üyelerimize faydalı olmasını temenni eder, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dileriz.

Uncategorized
About editor