Blog

2 Haziran 2010

KOSGEB Başkanı’nı Ziyaretimizde Yeni Projeleri Görüştük.

KOSGEB Başkanı’nı Ziyaretimizde Yeni Projeleri Görüştük.

Sektörel yayıncılar Derneği olarak, bünyemizde yer alan yayıncılarımızın tanınırlığına katkıda bulunmak ve yayıncılarımız adına ortak projeler oluşturmak ve yürütmek amacıyla çeşitli kurumlar ile görüşmelerimize devam ediyoruz.

Bu amaçla gerçekleştirilen 4 Haziran 2010 Cuma günü KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ile SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı Eser Oğuz ve SEYAD Kurucu Başkanı İsmail Ceyhan’ın görüşmelerinin sonucunda sektörlerin, kobilerin, akademik platformun, kamu kurumlarının, sivil toplum örgütlerinin buluşma noktası ve iletişim kaynağı olan sektörel yayıncılarımızı sevindirici gelişmeler oldu.

KOSGEB desteklerinden gerekli ölçüde faydalanamayan yayıncılarımızın hizmet firması olarak kobi özelliği taşımasından ötürü KOBİ’lere yönelik proje desteklerinden yararlanmasına olanak doğmuştur.

Ayrıca sektörel yayıncıların yurtdışına yönelik yayınlarına tanıtım desteğinden faydalanamama sebebi olan mevzuatta gerekli değişimin yapılmasına aracı olduk. KOSGEB’in tanıtım desteği ile ilgili tanımında yer alan bir düzeltmenin yapılmasından sonra yurtiçinde basılarak yurtdışında dağıtılan dergilerin tanıtım desteği almaları mümkün hale getirilecektir.

KOSGEB ile SEYAD görüşmesinden çıkan bir diğer proje ise; “Sektör Dernekleri, Yayıncıları ve KOSGEB Buluşması”nın organize edilmesine karar verilmiş olmasıdır. Bu toplantı ile tüm sektörlerin derneklerini yayıncılarını bir araya getirerek KOSGEB tarafından sektörlere verilmek istenen mesajların en doğru kaynaklara iletilmesini sağlamak, ayrıca sektörlerin gelişimine yönelik destekler konusunda bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Gerekli ön hazırlıklar sonrasında yapılacak ortak çalışmaların duyuruları yapılacaktır.

Uncategorized
About editor