Blog

21 Ocak 2009

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, SEYAD üyeleriyle buluştu: “Sektörel yayınların önemi artıyor”

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, SEYAD üyeleriyle buluştu: “Sektörel yayınların önemi artıyor”

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Dr. Murat Yalçıntaş SEYAD Üyeleriyle, 21 Ocak Çarşamba günü, İTO Binasında buluştu. Toplantıya SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen, Genel Sekreter Ahmet Pelit, Sayman Timur Olgun, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Kenan Anıl ve Yıldırım Söylemez, Denetim Kurulu Asil Üyesi Vahit Mahmatlı, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Vedat Gökçe ve Serhat Baş, üyeler ve üyelerimizi temsilen İsmail Ceyhan, İlker Altun, Nesip Uzun, Süleyman Bulak, Seyidali Gönel, Erkan Güzel, Sema Hiçsönmez, Celil Kocaoğlu, Özlem Elgün, Kenan Özcan, Serkan Yıldırım ve Duygu Saygı katıldı.

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş toplantının açılış konuşmasında, Oda yönetimi olarak sektörel yayıncılığın öneminin farkında olduklarını belirterek, son yıllarda sektörel yayınlarla yapılan çalışmaların sürekli geliştiğini vurguladı.

Sektörel yayınların ve sektör dergilerinin, yayınlandıkları sektörler ve ekonomi için sessiz sedasız çalışan birer organ gibi olduklarını belirten Dr. Yalçıntaş, “Sizler gibi biz odaların da ekonominin birer organı olduğumuzu düşünüyorum. İşte bu düşünceden hareketle sektörel yayınların desteklenmesi, ortak çalışmalar yapılması gereğine inanıyorum. Bu inancın bir göstergesi olarak, yaptığımız tüm faaliyetlere ve çalışmalara 2005 yılından beri siz sektörel yayınların da katılım sağlaması için çalışıyoruz. Öncelikle tüm sektörel yayınları basın listemize aldık. Tüm toplantılarımıza sizleri de davet ediyor, tüm basın bültenlerimizi sizlere de ulaştırıyoruz. Sizlerden gelen görüşme ve röportaj taleplerine daha bir önem veriyoruz. Odamızın tüm süreli yayınlarının sizlere de ulaşmasını sağlıyoruz. Sektörel yayıncılıkla ilgili haberlere yayınlarımızda yer verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Sizlere verdiğimiz önemin bir diğer göstergesi de İstanbul Ticaret Odası tarafından milli katılımı gerçekleştirilen fuarlarda derneğinize stand tahsis etmemizdir. Odamızın yurtdışında milli katılım gerçekleştirdiği fuarlardaki stand tahsisimiz sizlerin istekleri doğrultusunda bundan sonra da devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Sektörel dergilerin tam ve doğru hedef kitleye ulaştığını belirten İTO Başkanı, günümüzde enformatik bir kaosun yaşandığını hatırlatarak, “belirlenmiş ve tanımlı hedef kitleye yönelik yayınların önemi giderek artıyor” dedi.

Toplantı SEYAD üyelerinin yaşadıkları çeşitli sorunları İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş’a iletmeleriyle sürdü. İTO Başkanı Dr. Yalçıntaş sorunları çözümü ve sektörel yayıncılığın geliştirilmesi için SEYAD ile birlikte çalışacakları sözünü verdi.

Uncategorized
About editor