Blog

1 Ocak 2010

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Ziyaretimiz

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Ziyaretimiz

Sektörel Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Gezgin’i makamında ziyaret ederek “İletişimin Gelecek Nesli” ile projeler yürütme taleplerini dile getirdiler.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Gezgin ile görüşmeye giden Sektörel Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eser Oğuz, Yönetim Kurulu Saymanı Asrin Bakır Gerçek, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Kaya ve Kurucu Üyelerden İsmail Ceyhan ile Dernek Asistanı Duygu Saygı öncelikle İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden Doç. Dr. Aslı Yapar Gönenç tarafından karşılandı.

Sayın Gönenç ile yapılan görüşme esnasında, sektörel yayıncılığın iletişim fakültelerinde yeterli bilinç ile işlenmemesinden kaynaklanan, potansiyel işgücünün verimli değerlendirilememesi konusu vurgulandı. Sayın Gönenç bu konuda, bölüm derslerinde sektörel yayıncılığın farklılıkları öneminin vurgulanacağını belirtti. Diğer adım olarak iletişim mezunlarının sektörel yayıncılık konusunda deneyim kazanmaları ve mesleğimize bilinçli işgücü yetiştirmek adına, stajlarını sektörel yayıncılık alanında yapmayı arzulayan öğrencilerin yönlendirilmesi için dernek olarak kendilerine yardımcı olunabileceği dile getirildi. Ayrıca, sektörel yayıncılığın tanımlarının, kavramlarının, öneminin vurgulanması için akademik araştırmalar yapılması için yardımcı olmak üzere Akademedya ile ortak projeler yapabileceğimiz konusunda bilgi aktarıldı.

Daha sonrasında Sayın Dekan Prof. Dr. Suat Gezgin’in odasına geçilerek kendisi ile iletişim öğrencileri üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Eser Oğuz, SEYAD olarak sektörün akademik yönüyle birebir bağlantı içinde olma arzusunu ve ortak projelerin sağlayacağı faydaların hem iletişim öğrencileri hem de sektörel yayıncılığın gelişimi üzerindeki etkilerini belirtti. Sayın Prof. Dr. Gezgin, öncelikle öğrencileri için faydalı olacağını düşündükleri projelerde, işbirliği önerisine sıcak baktıklarını bildirdi.”İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi 60.Yıl Etkinlikleri” kapsamında Ekim ayında SEYAD olarak “Günümüzde Etkin Bir Mecra: Sektörel Yayıncılık” Panelini düzenlenmesi için yer vermeyi önererek, öğrencilere ulaşılmasını sağlayacaklarını aktardı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Suat Gezgin tarafından konukseverlikle ağırlanan SEYAD Yönetimi, daha sonrasında İletişim Fakültesi Haber Ajansı’nı gezerek, öğrencilerin çalışmalarını izledi. Ardından Sayın Doç. Dr. Aslı Yapar Gönenç’in eşliği ile Nadide Eserler binasına geçilerek, İstanbul Üniversitesi İletişim Galerisi’nde bulunan sergi incelendi. Projelerin ön hazırlıkları için çalışmalara başlanması konusunda karara varılarak, ziyaret sona erdirildi.

 

Uncategorized
About editor