Vahit Mahmatlı

1960 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde doğdu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Video ve sinema sektörüne yönelik yayın yapan Magazin Dergisin kadrosunda görev alarak basın yayın alanında çalışmaya başladı. Yayın evleri, matbaalar ve çeşitli dergilerin teknik, idari ve yazı işleri bölümlerinde görev aldı. Çeşitli dergilerin yayına başlamasında ve kuruluşunda yer aldı.

1994 yılında ticari araçlar, ticari araç endüstrisi ve ulaşım konusunda uzmanlaşmış Taşıyanlar Dergisini yayınlamaya başladı. Bu yayını 3D Lojistik Dergisi, Üstyapı Dergileri, izledi.

Basın Yayın ve İletişim Mezunları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı BAYMED /İLMED görevlerini üstlendi. Kurucuları arasında olduğu Sektörel Yayıncılar Derneği’nde (SEYAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanlığı yaptı.

1984 yılında başladığı Dergi kitap yayıncılığı basım ve iletişim alanlarındaki çalışmalarını elektronik ve yazılı hizmetleri alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.