Mustafa Arslan

1967 Sivas doğumlu.

İlkokulu Sivas’ta okuduktan sonra ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde bitirdi.

1992 yılında Dünya Gazetesi’nde iş hayatına atıldı. Burada kesintisiz olarak 15 yıl görev yaptıktan sonra 2007 yılında kendi şirketini kurdu. Demir çelik sektöründe lider yayın olan Demir Çelik Store Dergisi’ni ve www.demircelik.com.tr sektörel haber portalını yayın hayatına kazandırdı. Akabinde makina sektörüne yönelik olarak yayın yapan Makine Store Dergisi’ni kurdu. 2010 yılında ise Türkiye Demir Çelik Rehberini yayınladı. 2011 yılı başında Sivaslı iş insanlarına yönelik yayın yapan Sivas İş Dünyası Dergisi’ni, paslanmaz çelik sektörüne yönelik olarak yayın yapan Paslanmaz Store Dergisi’ni yayın hayatına kazandırdı. Sektörel bağlamda yüzün üzerinde web sitesi kurdu ve halen bu alanda çalışmaları sürdürüyor. 2012 yılında Metal Rehberini, Hazırladı. 2013 yılında Hidrolik ve Pnömatik Dünyası Dergisi, Kalıp Store Dergisi ve KOBİ Tren Dergisi’ni kurdu Metal Borsası, Demir Çelik Borsası, Sanayi Türk gibi markalarla birlikte onlarca proje ve markası olan Mustafa Aslan; zaman akışı içeresinde farklı çalışmaları hayata geçirmeyi planlıyor.

Sosyal ve ekonomik faaliyetler konularına ağırlık veren Aslan, 2011 yılında Sivas Genç İş Adamları Derneği’ni kurdu. 2013 yılında ise sigortacılık sektörüne girerek Akon Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şirketi’ni kurdu.