Kenan Anıl

1967 Hatay doğumlu.

İlkokul öğretimini İskenderun Şükrü Kanatlı İlkokulu, orta ve liseyi İskenderun Barbaros Lisesinde tamamladım. Hacettepe Fizik Mühendisliği, İstanbul İktisas Fakültesi ve Açıköğretim İşletme okudum. 1987 yılına kadar Gırgır,Çarşaf dergilerinde çizgilerim ve yazılarım çıktı. 1989 yılında Sita basın yayın firmasında Metal Kaynak, New Flash, ISOD dergilerin de çalıştım. 1990 yılında Alfa Reklam firmasında ortaklaşa META44 dergisini çıkardık.

1992 yılında Prestij Yayıncılık firmasını kurarak 1993 yılı Nisan ayında Metal Dünyası Dergisini yayınlamaya başladım. 2000 yılında Kalıp Dünyası, Euro Industry, Defermasyon dergilerini yayın hayatına geçirdik.

2005 yılında Cad Cam Cae Dünyasını yayınlamaya başladık. TÜDOKSAD derneğinin Türk Döküm dergisini 6 yıl yayınladık. Ayrıca yıllardır sektör firmalarımıza ajanslık hizmetleri vermekteyiz. 2012 yılın da Prestijwebtv yi kurarak internet üzerinde sektör paydaşlarıyla yayınlar yapıyoruz. 2014 yılından itibaren dergilerimizi dijital platformda yayınlıyoruz. Kenan Anıl, TUDOKSAD, TAYSAD, TALSAD, SERAMİK DERNEĞİ, KAYNAK TAKNİĞİ DERNEĞİ, KOROZYON DERNEĞİ gibi sektör derneklerinde görevler üslenmiştir. UKUB ve EFSİAD DERNEKLERİN kurucu üyesi ve MISAD Derneğinin kurucu başkanlığını yapmıştır. 2004 yılından beri UKUB Üyesidir.