Blog

2 Kasım 2018

Dağıtım Kanalı dergisi 20 yaşında

Beyaz eşya sektöründe yayın hayatına başladığı günden bu yana rakiplerinden farklı bir alana konumlanarak yeni bir platform oluşturan Dağıtım Kanalı dergisi, Kasım 2018 sayısıyla birlikte 20. yaşını kutladı. Türkiye’de sektörel alanda en uzun soluklu yayınlardan biri olan ve gündemi belirleyen bir yapıda hazırlanarak her ay okuyucularına ulaştırılan Dağıtım Kanalı dergisi, 20 yıldır kesintisiz olarak hedef kitlesine ulaştırılıyor. Dergi, şu anda kendi sektöründeki tek mecra olarak yayın hayatına devam ediyor.

Konsept, içerik ve grafik tasarım olarak tek bir kanaldan yönetilen Dağıtım Kanalı, hitap ettiği hedef kitlesinin el kitabı ve mesleki rehberi olmayı amaçlıyor. Türkiye’de ve dünyada Beyaz eşya sektörüyle ilgili tüm gelişmeleri ve bilgileri okuyuculara sunan dergi, farklı tasarımı ve zengin içeriği ile dikkat çekiyor. Sektöründe yeni ve dinamik bir platform ve marka yaratarak kamu ve kamuoyu arasındaki iletişimi kuvvetlendiriyor. İçerikte, son gelişmeler, yeni çıkan ürünler, haberler, araştırmalar, trendler, yeni modeller vb. konuların dışında farklı dosyalar, teknoloji ve değerlendirme sayfaları, röportajlar gibi alanlar yer alıyor.

Kasım 2018 sayısıyla birlikte 20 yılını dolduran Dağıtım Kanalı, dijitalleşme yolunda da önemli adımlar atmaya ve yenilenmeye devam ediyor. 20. yaşı ile birlikte logosunu yenileyen ve güncelleyen dergi, kısa süre sonra yeni web sitesiyle okuyucularının karşısına çıkacak.

Derginin yeni logosu değişimi, kalıcılığı, dinamizmi, gücü ve umudu simgeliyor. Sektörün hammadde ve üretim yapısını simgeleyen metalik formdaki yeni logo, derginin baş harfleri olan D ve K’yı minimize ediyor. Türkiye’deki en uzun soluklu sektörel yayınlardan biri olan derginin yeni logosundaki oklar geçmişten gelerek geleceğe doğru gidiyor. Metalik renk teknolojiyi, kırmızı renk ise Türkiye’yi ve tutarlılığı ifade ediyor.

Uncategorized
About editor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir