Blog

14 Eylül 2018

BASEV Toplantısında “ekonomik krizin nasıl aşılacağı” görüşüldü

BASEV tarafından düzenlenen ve sektör paydaşlarının katıldığı, bugün yaşanan ekonomik krizin nasıl aşılabileceği ve bu bağlamda krizden nasıl daha güçlü çıkılabileceği konularının görüşüldüğü toplantı 13 eylül 2018 tarihinde MAS-SİT ‘de bulunan BASEV salonunda gerçekleşti.

Toplantıya, Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı, Ekonomi Gazetecileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Meslek İzleme ve Etik Kurulu üyesi, Reklam Kurulu üyesi,  Avrupa Ekonomi Basını Federasyonu (EBP) İcra Kurulu Üyesi , Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ  konuk konuşmacı olarak katıldı.

BASEV Başkanı Sadettin Kaşıkırık açılış konuşmasında İSO meclisi ve BASEV olarak krize yönelik tedbir önerileri ve çalışma konularının başlıklarını paylaştı. Kağıt ürünlerinde KDV indirimi, yerli kağıt üretiminin teşvik edilmesi taleplerinin altını çizdi.

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ konuşmasında, Küresel ekonomik gelişmeler, tarihsel süreç, faiz artırımının güncel etkileri ve gazetelerin yaşadığı sorunlarla ilgili Cumhurbaşkanlığı nezdinde girişimler, yerli gazete kağıdı üretimi, ekonomik gelişmelere pozitif gerçekçilik perspektifi ile bakılmasının gerektiği konularında görüşlerini paylaştı.

BASEV Onursal Başkanı Aysan Şakar’ın da görüşlerini aktardığı toplantıda basım sanayinin önemli malzeme, basımevi firmalarının temsilcileri de görüş ve önerilerini dile getirdi. Toplantıya katılan SEYAD Başkanı İsmail Ceyhan  ve başkan vekili Asrin Bakır Gerçek, SEYAD görüşlerini aktardı. SEYAD görüşlerinde; Sürdürülebilir ticaret, iş ahlakı, haksız rekabetin önlenmesi konularına vurgu yapıldı. Sorunların paydaşların karşılıklı iyi niyet ve dayanışması ile aşılacağına olan inancımız dile getirildi.

Uncategorized
About editor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir