Blog

1 Ocak 2006

7.Olağan Genel Kurul Yapıldı

7.Olağan Genel Kurul Yapıldı

Sektörel Yayıncılar Derneği 7. Olağan Genel Kurulu, 13 Ocak 2006 Cumartesi günü PERPA Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Sektörel Yayıncıların mesleki, hukuki ve pratik sorunlarının çözümü ve mesleki dayanışma doğrultusunda güçlü adımlar atan Sektörel Yayıncılar Derneği bu genel kurul ile önümüzdeki dönemde görev alacak yetkili organlarını da belirledi. SEYAD üyesi yayıncı kuruluşların büyük çoğunluğunun katıldığı genel kurulda, geçtiğimiz döneme ait; Faaliyet Raporu, Denetleme Kurulu Raporu, 2006 dönemi Bilançosu ve 2007 dönemi Tahmini Bütçesi de genel kurulda görüşülerek ibra edildi. Dernek organlarının seçimi, daha önceki genel kurullarda olduğu gibi bu genel kurulda da tek liste üzerinde mutabakat sağlanarak gerçekleşti.

SEYAD’ın 6. döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten İsmail Şen genel kurulda yaptığı konuşmada 2006 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Şen, dernek faaliyetlerine daha fazla katılım için tüm üyelere çağrıda bulundu. İsmail Şen, 2006 yılında gerçekleştirilen çalışmaların, benzer dergi adlarının yarattığı haksız rekabetin engellenmesi için kanuni düzenleme önerileri, PTT dağıtım tarifelerinde indirim elde etme ve eğitim seminerleri konularına yoğunlaştırıldığını belirtti. SEYAD’ın 2007 yılında gerçekleştireceği çalışmaların ise; yarım kalmış işlerin tamamlanması, sektörel yayınlar kütüphanesinin kurulması, SEYAD ödülleri verilmesi ve üyeler arasında işbirliğinin geliştirilmesi için yapılacak girişimler olacağını belirtti.

Sektörel Yayıncılar Derneği 7. Olağan Genel Kurulu sonrasında Yönetimde bir değişiklik olmazken, Denetim Kurulu üyesi İsmail Ceyhan’ın aday olmaması üzerine, yerine önerdiği Timur Olgun Denetim Kurulu üyeliğine seçildi. Dernek yetkili organlarında görev alacak isimler şu şekilde oluştu;

Yönetim Kurulu; İsmail Şen, Zeki Yücel, Kenan Anıl, Ahmet Pelit, Berivan Kaya.

Denetim Kurulu; Yüksel Kaya, Vahit Mahmatlı, Timur Olgun.

Uncategorized
About editor